Kawiarnia z serialu "Przyjaciele" znów w Warszawie: How u doin Cafe przy placu Konstytucji

   Czy są na sali fani serialu "Przyjaciele"? Jeśli tak, to na pewno pamiętajcie, że Ross, Chandler, Monica, Phoebe, Joey i Rachel gro swojego czasu spędzali w kawiarni Central Perk (gdzie zresztą Rachel zdobywała swoje pierwsze zawodowe doświadczenia jako kelnerka). Kawiarnia z serialu "Przyjaciele", niestety, nie istnieje w rzeczywistości - jej wnętrze powstało w całości w studiu filmowym, a w serialu widzimy fasadę restauracji Little Owl znajdującą się własnie na parterze budynku przy 90 Bedford Street. Nie zmienia to jednak faktu, że na całym świecie powstają miejsca inspirowane Central Perkiem - również w naszej stolicy!
   W Warszawie już 2 lata temu (kwiecień 2016) otworzono aż dwie kawiarnie z serialu "Przyjaciele": Central Perk na ul. Andersa oraz How u doin Cafe na ul. Zgody, natomiast pierwsza nie przetrwała próby czasu i została zamknięta, zaś How u doin Cafe zniknęło z kulinarnej mapy Warszawy na kilka miesięcy, by pojawić się w nowej lokalizacji na początku sierpnia tego roku. Teraz wielbiciele serialowej paczki z Greenwhich Village mogą napić się kawy na pomarańczowej kanapie nieopodal placu Konstytucji. Nowy adres How u doing Cafe to Piękna 28/34 - wejście od ul. Marszałkowskiej (pomiędzy Fragolą, a teatrem Polonia).

 
   Wnętrze jest inspirowane stylem serialowego Central Perk - znajdziemy tu mnóstw detali nawiązujących do serialu, a kuchnia ma ponoć (nie zauważyłam!) przypominać tę z mieszkania Moniki. Stolików jest niewiele, ale brak miejsca na parterze nieco rekompensuje dodatkowa sala znajdująca się piętro niżej oraz stoliki na zewnątrz. W związku z tym, że kawiarnia sąsiaduje ze słynną, prywatną szkołą dla aspirujących dziewcząt z zamożnych domów ("Platerki"), miejsce to zazwyczaj jest wypełnione właśnie stadami podlotek na parterze i szukającymi intymności nastoletnimi parami w pomieszczeniu poniżej podłogi. W związku z tym zdecydowanie polecam udać się tam w godzinach lekcyjnych.
   Obsługa kawiarni w trakcie naszej wizyty była zabiegana, ale bardzo uprzejma. Niewiele miejsca nie przeszkadza w intymnych rozmowach, a miękkie kanapy i wygodne fotele nie pozwalają szybko opuścić How u doin Cafe. My akurat zamówiłyśmy dwa różne, a jednak łudząco podobne do siebie z wyglądu ciasta (bananowe i jagodowe), ale oprócz nich do wyboru gości jest długa karta kaw oraz kilka ciekawych propozycji sałatek i kanapek. Menu znajduje się na ścianie - widać je na jednym ze zdjęć. Rachunek za grzane wino, dwa kawałki ciasta i kawę wynosił ponad 50 zł - sami oceńcie, czy Wam się to opłaca.
   Myślę, że How u doin Cafe to bardzo ciekawy koncept i brakowało takiego kanapowego, miejsca w okolicach placu Konstytucji. Szkoda tylko, że filiżanki na kawę są takie małe! Pamiętacie ten odcinek, gdy jeden z narzeczonych Phoebe odnalazł w nich fiksację na temat kobiecych piersi, bo były "ogromne i tylko brakuje im sutków"? Niestety w How u doin Cafe filiżanki są o wiele za małe!


Inne apetyczne wpisy:


Vegan Ramen Shop na Saskiej Kępie: fakty i mity o najsłynniejszej wegańskiej knajpie w Warszawie

Łazienki w warszawskich knajpach cz.1

Gdzie zjeść na Śródmieściu? Restauracja Chińska MAO

2 komentarze :

  1. o proszę, super! zawsze chodziłam do Etnocafe w Warszawie, ale będzie miłą odmianą odwiedzić taką kawiarnię. Uwielbiam FRIENDS, a dotychczas słyszałam tylko o tej kawiarni w Toruniu. Muszę wstąpić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wprost kocham ten serial, znam go na pamięć i chodź często bywam w Warszawie nigdy nie słyszałam o tym miejscu (kawiarni z serialu "Przyjaciele"). Przy kolejnej wizycie w stolicy z pewnością ją odwiedzę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates