Gdzie zjeść na Bemowie? TEN SUSHI

   Mieszkając na pograniczu Woli i Nowego Bemowa oczywiście nigdy mi nie wpadło do głowy, by zamiast wysiąść na swoim przystanku, pojechać kawałek dalej i zwiedzić świat. Mam czasem wrażenie, że zaproszenia do restauracji determinują moją znajomość Warszawy. Dlatego i tym razem na Bemowie pojawiłam się z okazji wizyty w TEN Sushi.

   Lokal jest malutki i znajduje się na stosunkowo nowym osiedlu - według mnie nie wygląda to zbyt szczęśliwie, ale domyślam się, że okoliczni mieszkańcy są zgoła innego zdania. W końcu mają pod nosem nie budkę z kebabem, ale estetyczną knajpę sushi.
   W środku znajduje się kilka stolików - w tym jeden dla dzieci. Osobiście nie chciałabym być na tak małej przestrzeni skazana na towarzystwo rodziny z rozbrykanymi dziećmi, ale pewnie to osiedle jest zbudowane z podstawowych komórek społecznych i dla gości to zaleta.
   Otwarta kuchnia na tak małej przestrzeni jest wyzwaniem zarówno dla kelnerów, sushi masterów jak i samych klientów, ale dzięki staraniom wszystkich stron panuje tu miła atmosfera i nikt nikomu nie wchodzi w drogę. 
    Biesiadowanie rozpoczęłyśmy od dużej herbaty z ryżem (13 zł) - podaje się ją z klepsydrą, dzięki której można pilnować odpowiedniego czasu parzenia. Wesoły pomysł :).
    Chociaż Ten Sushi to raczej przyjemna sieciówkowa suszarnia niż ekskluzywny lokal z japońską kuchnią, to każdy gość przed właściwym zamówieniem dostaje w prezencie czekadełko (sałatka wakame) - to zawsze bardzo dobrze świadczy o lokalu.
   Chociaż zupa Mandu Guk (16 zł) była dziwnie podana (te czerwone serwetki wyglądają po prostu tanio - i nie chodzi mi o cenę), to smakowała świetnie.
   Skusiłam się na zestaw Kunai (29 zł).
   Zaś moja towarzyszka zdecydowała się na połączenie California Nashi (28 zł) z Futomaki Philadelphia (22 zł).
   Deserem (owoce lechee zawinięte w omlet - 18 zł) się podzieliłyśmy. Był totalnie, ale to totalnie słodki.
   Samo miejsce nie jest szczególnie eleganckie i raczej bardziej przeznaczone dla mieszkańców okolicznych dzielnic niż szalonych fascynatów japońskiego jedzenia, którzy z obłędem w oczach jeżdżą po całym mieście w poszukiwaniu smaków. Na pewno jednak Ten Sushi na Bemowie to przyjemna knajpka, do której przy okazji można wpaść. 
   Dla mnie samo podawane tu sushi plasuje się gdzieś w połowie skali, na której jednym końcu jest Mizu Sushi na Żoliborzu (czyli według mnie najlepsze sushi w Warszawie), a na drugim rolki sprzedawane w kiosku albo u Pana Kanapki w biurowcu. Można to interpretować jako rekomendację albo próbę zniechęcenia Was do tego miejsca - ja zawsze polecam osobiste sprawdzenie lokalu niezależnie od słów blogera;).

   Polećcie swoje ulubione knajpy sushi - najlepiej w Warszawie! 

Ten Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

6 komentarzy :

 1. kocham azjatyckie jedzenie, a sushi mogłabym jeść codziennie

  OdpowiedzUsuń
 2. powiem tak. nie byłam tam, ale z pewnością zajrzę skoro polecasz. Za to ja Ci powiem, że w Sakanie na Burakowskiej, nie wiem czy byłaś jadłam najlepszą ośmiornicę na świecie. Mistrzostwo. Ten posmak czosnkowego masła. Zajrzyj kiedyś przy okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry wpis: gratuluję:) Myślę, że pora zatem wybrać się na Bemowo i ocenić TenSushi:) Więcej na www.sushirank.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się czy iść do tej knajpy czy do sushi chefa i wybrałam tą drugą opcję. I jak czytam Twoją opinię to dobrze zrobiłam. Mnie się lokal spodobał, może bym coś tam zmieniła bo jestem architektem ale to tylko takie zboczenie zawodowe. Sushi dostałam szybko bo po jakiś 20 minutach oczekiwania. W smaku było dobre, ryż idealny. Za zestaw na 2 osoby zapłaciłam niecałe 100 złotych. Tragedii nie było a najedzone z koleżką wyszłyśmy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zupa wygląda przecudownie, smacznie, zdrowo - jadłabym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mega smacznie wszystko wygląda!Bardzo lubię japońską kuchnię!Zazwyczaj w Warszawie jadam ją w Sushi Wesoła!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates