Szybki ramen w Arigator Ramen Shop

   Ostatnio wyskoczyłam z przyjacielem na szybki lunch do Arigator Ramen Shop - niewielkiego lokalu na Pięknej 54, który jest w całości poświęcony ramenowi. Pytanie zatem brzmi nie: "co zamówiliśmy?", lecz: "które rameny zamówiliśmy?". Już odpowiadam!


   Arigator Ramen Shop jest naprawdę malutki. Mieści się w nim otwarta kuchnia, kilka stolików plus siedzenia przy ladach umiejscowionych na ścianach i pod oknem. Na tak niewielkiej przestrzeni stworzono jednak mały egzotyczny raj. W środku czuć drewno, powietrze zdaje się być wilgotne jak (jak mniemam) w Azji, a przemiła obsługa tylko podtrzymuje wrażenie chwilowych wakacji.


  
   Nikt tu nie mówi ani nie pisze o zero waste - po prostu na każdym stole znajduje się kubełek z metalowymi pałeczkami oraz kilka szklanek, które napełnia się darmową, filtrowana wodą.


   Ja zamówiłam jedyny wegetariański ramen w karcie: wantanmen (32 zł) z pierożkami wantan, szczypiorem, kiełkami, porem i nori. Pierożki były znakomite - zwarte, lekko kleiste i rozpuszczające się w ustach; bulion - przejrzysty, a zielenina dopełniała kompozycji.

  
   B. wziął tantanmen (32 zł) z pikantną wieprzowiną, pak choi, naruto, sezamem, nori, jajkiem oraz makaronem. Zmielona wieprzowina rozpuszczała się w ustach, chociaż w moim przekonaniu była diablo pikantna. Jest to opcja dla osób, które na co dzień jedzą ostre potrawy bez mrugnięcia okiem.   Na deser wzięliśmy na spółkę coś cudownego - mus karmelowy miso (16 zł); było tam wszystko: kokos, czekolada, jakiś karmel, kawałek nieba. Słodko-słone cudeńko.


   Arigator Ramen Shop to knajpa z krótką i przewidywalnie smaczną kartą. Bardzo dobre rameny, super deser. Nie wiem, jak wygląda temat kolejek, ja tam byłam niespodziewanie w środku tygodnia, po odczekaniu pod lokalem 20 minut w związku z jakąś przerwą techniczną restauracji. 
   Czy to romantyczne miejsce? Na pewno dla zakochanych nawet stacja benzynowa jest romantyczna, ale na testową randkę nie polecam - za mało miejsca na mniej oficjalne rozmowy. czy to cudne miejsce na lunch? Owszem? Czy jest tam za drogo? Trochę tak, ale tutaj przynajmniej można fajnie zjeść.


Arigator Ramen Shop
ul. Piękna 54
strona na FB Arigato Ramen ShopGdzie jeszcze lubię zjeść?

4 komentarze :

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates