Wege lunch przy Rondzie Daszyńskiego: Bistro Paprotka

   Warszawa to podobno jedno z najprzyjaźniejszych wegetarianom miast w Europie (ostatnio powstał na ten temat jakiś artykuł ponoć), natomiast zorganizowanie sobie bezmięsnego posiłku w pracy bywa trudne, więc każdy kolejny roślinny lokal cieszy. Jeżeli pracujecie gdzieś w centrum albo przy metrze, to możecie skoczyć na wege lunch przy Rondzie Daszyńskiego do bistro Paprotka.   


   Bistro Paprotka znajduje się na ul. Grzybowskiej 71 (czyli obok budynku Samsunga przy metrze Rondo Daszyńskiego). Jest to naprawdę bistro - malutkie, otwarte w dość wąskich godzinach (11:30 - 17:00), z krótkim menu i bez łazienki. Nie ma natomiast tam rzeczy, która by mi nie smakowała. 
   Generalnie hitem tego lokalu są lunche, ale kiedy z K. tam dotarłyśmy,  to już wszystkie były zjedzone, także kiedy pojawię się tam następnym razem, to postaram się na nie zdążyć.
   A co zjadłyśmy? Wege burgera, którego skład możecie przeanalizować na podstawie jego rysunku na tablicy ze zdjęcia wyżej; quiche w dwóch smakach i makaron z serem (mac & cheese). Wszystko to popiłyśmy najlepsza lemoniadą, jaką miałam przyjemność w życiu pić (jest chyba tylko jeden rodzaj).


   
   Lokal jest utrzymany w klimacie odświeżonego PRL z uśmiechem współczesnego wege hipstera, co daje efekt bardzo przytulnego i fotogenicznego wnętrza. Drewniane stoły, białe ściany i zielone rośliny (paprotki!) swoja prostotą wytwarzają alternatywny świat - pełen pysznego jedzenia, spokoju i ukojenia, co stanowi oczywistą opozycję do korpoświata za oknem. To bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla wegetarian. 


Inne apetyczne wpisy:


Vegan Ramen Shop na Saskiej Kępie: fakty i mity o najsłynniejszej wegańskiej knajpie w Warszawie

Łazienki w warszawskich knajpach cz.1

Gdzie zjeść na Śródmieściu? Restauracja Chińska MAO

1 komentarz :

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates