Co warto wiedzieć o maseczkach w płachcie?

   Co warto wiedzieć o maseczkach w płachcie? Od kilku lat stały się obowiązkowym wyposażeniem każdej kobiety. Tańsze drogerie i bardziej ekskluzywne perfumerie kuszą potencjalne klientki maseczkami w płachcie w szerokim rozstrzale cenowym tak, by niezależnie od stanu portfela, każda z nas miała demokratyczne prawo do tego typu pielęgnacji. Co warto o nich wiedzieć?

  •    Przede wszystkim warto wiedzieć, że dwa najpopularniejsze rodzaje masek w płachcie robi się z tkanin przypominających bawełnę (mikrofibra) lub z żelu (hydrożel). Na zdjęciu mam bawełnianą maskę z czarnym węglem.
  •    Maski w płachcie działają na zasadzie okluzji, czyli są niczym odżywczy, nawilżający i błyskawicznie działający kompres dla naszej skóry.
  •    Maskę na twarzy powinniśmy trzymać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu (zazwyczaj jest to 15-20 minut). Jeżeli zostawimy ja na dłużej, to nie zadziała lepiej, a wręcz odwrotnie - wyschnie i zacznie wyciągać wilgoć z naszej skóry.
  •    Wydaje się, że ten rodzaj pielęgnacji jest bardzo nieekologiczny (maski są jednorazowe, pakowane w plastikowe saszetki itd.), natomiast warto wiedzieć azjatyckie sklepy zbierają od klientów puste opakowania po maskach, by je później przetworzyć. Niestety nie znalazłam informacji o jakimkolwiek polskim dystrybutorze, który mógłby zbierać puste opakowania i wysyłać je do Korei.
  •    Maski w płachcie są produkowane nie tylko na twarz, ale również na inne części ciała.
  •    Po zdjęciu maski należy nałożyć na skórę jeszcze krem nawilżający lub esencję, jeżeli zamierzacie wyjść na zewnątrz.

Inne azjatyckie kosmetyki, które testowałam:


SMOOTH EGG SKIN PEELING GEL HOLIKA HOLIKA #GUDETAMA

SKIN79 Face Fit Silk Essence 45 ml LEKKIE SERUM NAWILŻAJĄCE

ERBORIAN LIQUID BB CRÈME

1 komentarz :

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates