Co można robić w Piasecznie? Gdzie iść, co zjeść?

   Jeśli ktoś z Was ultra uważnie czyta bloga, na pewno zorientował się, że prowadzi go osoba z Piaseczna, a konkretnie - z Zalesia Dolnego, z którym najmocniej się utożsamiam.

   Wyobraźcie sobie, że 12-15 lat temu w Piasecznie działo się o wiele mniej pod kątem gastronomiczno-socjalnym. Miasto i jego opłotki nie były jak teraz usiane knajpami. W Zalesiu Dolnym funkcjonowała jedna cukiernio-lodziarnia oraz gospoda, w której można było wypić piwo i zjeść frytki. Później w tej ostatniej organizowano czasem wesela, a dziś w tym budynku zdaje się, że podają hinduskie jedzenie. Z kolei w samym Piasecznie można było zjeść pizzę w Dominium albo Da Grasso (wewnątrz był również bilard!) lub napić się w Piwnicy-mordowni :D.

   Postanowiłam częściej zwiedzać Piaseczno i na nowo odkrywać jego uroki, bo teraz to miasto stoi knajpą! Będę aktualizować ten wpis w miarę kolejnych eksploracji gastronomicznej mapy miasta.

    Podobno najlepsze lody można teraz dostać w lodziarni Azalisz! Znajduje się ona na ulicy Kościuszki (naprzeciwko sądu). Smaków jest niewiele, ale podobno codziennie ich asortyment się zmienia.
   W środku miejsca jest niewiele, ale lody są przepyszne, a ja jeszcze dorwałam miejsce w fotelu!
   Kilka budynków obok znajduje się z kolei wspaniała knajpeczka o wdzięcznej nazwie: "Zastrzyk". Kiedyś w tym miejscu urzędowało pogotowie!
   Lokal jest  urządzony przytulnie i ze smakiem. Z każdego kąta wyglądają dyskretnie ułożone na półkach i parapetach książki. Boczne światło z lamp ociepla wnętrze, a nieoczywiste obrazy lokalnych artystów dopełniają całości. Szczerze mówiąc kompletnie nie miałam ochoty stamtąd wychodzić!   Aśka mówi, że w Cafe Zastrzyk podają boskie ciasta - sprawdzimy następnym razem :).

Jadłam też we Lwowie:
Gdzie zjeść we Lwowie?

I w Łodzi:
Gdzie zjeść w Łodzi? Pico Bello!

W Warszawie jem ciągle :).

1 komentarz :

  1. To musisz koniecznie wpaść do mnie! W Piasecznie na mojej ulicy otwierają nową kawiarnię :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates