Gdzie zjeść na Muranowie? Falafel Bejrut: smacznie, tanio i wegetariańsko

   Wspaniale mieć niejedzące mięsa koleżanki, ponieważ mogą nas one zaprowadzić do niedrogiej i smacznej jednocześnie wegetariańskiej (a nawet wegańskiej) miejscówki. Tak właśnie było z Falafel Bejrut, do którego zabrała mnie M. (po harcach na lodowisku na Starówce!).

   Knajpa znajduje się na ulicy Nowolipki 15 - łatwo do niej dojechać metrem (stacja: Ratusz Arsenał), tramwajem czy autobusem (przystanek Nowolipki albo Smocza) z większości miejsc w Warszawie.

   Lokal jest niewielki (ot, cztery stoliki), ale warto przy nich zasiąść i spróbować jednych z najlepszych falafeli w mieście.

   Co zabawne - codziennie można otrzymać imieninową zniżkę. Solenizanci mają na wejściu 50% rabatu na kanapki. Nie wiem, czemu ja odwiedzam Falafel Bejrut jedynie w dni, gdy swoje święto mają osoby, których imiona zaczynają się na "M". Totalny przypadek!

   Zestaw na zdjęciach to Raj na Talerzu dla dwojga - powiem Wam szczerze, że za każdym razem byłam tam z towarzyszkami, które jak ja lubią podjeść i żadna z nas nie była w stanie wepchnąć w siebie coś ponad zawartość zdjęcia nad lub pod tym akapitem.

   Bardzo lubię połączenie rozpływającego się w ustach, ale jednak dość neutralnego, falafela z granatem i duszonym bakłażanem. Poza tym kompozycja owocowo-warzywna podana do kanapek z falafelami pozwala na eksperymentowanie z różnymi smakami: kwaśnym z marynowanej rzepy, ostrym z pikantnych papryczek (które można łatwo pomylić z ogórkiem) itd..

   Jak widzicie wybór dań jest konkretny - można wybierać, przebierać, a na końcu zagryźć wszystko czymś słodkim. Polecam również kawę z kardamonem na koniec: pobudza i pięknie pachnie.

   Może nie jestem wegetarianką, ale rzadko jem mięso i każdą wege-miejscówkę zapisuję zielonym długopisem w pamiętniczku!
   Polecam!

2 komentarze :

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates