Gdzie zjeść na Powiślu? Dziurka od Klucza!

   Uwielbiam Powiśle, chociaż nie przepadam za (moim zdaniem) nieco przereklamowanymi Bulwarami Wiślanymi. Urzekają mnie natomiast wszelkie sklepy, restauracje i kolorowe wystawy, które najczęściej mijam w tej dzielnicy po drodze od kosmetyczki. Uświadomiłam sobie dziś, że zapytana o trzy dobre knajpy na Powiślu jednym tchem wymienię Nadwiślański Świt, Veg Deli oraz Dziurkę od Klucza. Co zabawne - dwie ostatnie znajdują się dokładnie naprzeciwko siebie, chociaż "Dziurkę..." (jak to zresztą z dziurkami bywa) nieco trudniej znaleźć.

   Dziurka od klucza to niewielki lokal specjalizujący się w przepysznych, robionych na miejscu makaronach.

   Wnętrze to istna bajka - kolorowe, magiczne i nastrojowe. Po przekroczeniu progu człowiek ma faktycznie wrażenie, że wszedł do maleńkiej restauracji prowadzonej przez czarodziejskich kucharzy. Myślę, że w takie miejsce mogłaby nas zaprowadzić Mary Poppins.
   Na zdjęciu powyżej widzicie prawie całą "Dziurkę..." - ja stanęłam na wysokości otwartej kuchni, z lewej strony i za mną znajdowały się w sumie dwa stoliki. Chociaż miejsca jest tam niewiele, to rezerwację należy robić z kilkudniowym wyprzedzeniem. "Dziurka..." to maksimum smaku na minimum przestrzeni ;).
   Zabijcie, ale nie pamiętam, z czym był makaron przyjaciółki, ale moje gnocchi z orzechami piniowymi i masłem szałwiowym smakowały obłędnie!
   To chyba najlepsze gnocchi, jakie jadłam w Warszawie!
   Dbałość o urokliwe szczegóły to kolejny atut "Dziurki...".
  Od przeglądania zdjęć jedzenia zrobiłam się bardzo głodna - chyba będę musiała niedługo tam wrócić :). Polecicie mi kolejne knajpki na Powiślu?


   Dziurka od klucza

http://www.dziurkaodklucza.com.pl/
ul. Radna 13, Warszawa (Powiśle)

Czynni: od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 - 22:00 oraz w niedzielę w godzinach 12 - 21 (kuchnię zamykają o 20:30)

REZERWACJE

Przyjmują telefonicznie / SMS : 500 150 494

Dziurka od Klucza Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentarz :

  1. Na Powiślu niedaleko Dziurki polecam ci serdecznie Ave Pizza przy ul. Topiel 12. Mają jedną z lepszych pizz jakie jadłam w Warszawie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates