Jak znaleźć chłopaka?

   Jest taki odcinek "Seksu w Wielkim Mieście", w którym Carrie ma poprowadzić cykl wykładów na temat tego, gdzie można poznać mężczyzn. Choć sama umawiała się z wieloma facetami i teoretycznie jest lokalną (nowojorską) specjalistką od relacji damsko-męskich, to pierwsze zajęcia okazują się kompletną porażką. Na drugie zamiast ponad setki kobiet przychodzi niecałe dziesięć.
   Chociaż Carrie była praktycznie weteranką związkową i wciąż spotykała się z nowymi mężczyznami, to postawiona pod ścianą nie umiała odpowiedzieć na pytanie, jak poznać mężczyznę. Czemu?
   Pokuszę się o tezę, że po prostu szukanie chłopaka nigdy nie było jej celem. Miała mnóstwo zajęć - pisała felietony, chodziła na imprezy, kupowała ubrania, jeździła taksówkami i spotykała się z przyjaciółkami. Nikogo nie szukała, ale jednocześnie była otwarta na nowe znajomości - przyjmowała zaproszenia na randki, wchodziła w nowe związki. 
   Maryla Rodowicz śpiewała, że "wszyscy chcą kochać" i to jest coś absolutnie pięknego, natomiast obieranie sobie tego za główny cel w życiu nie jest dobrą strategią. Wiele kobiet wykształca w sobie szereg umiejętności mających pomóc w zrealizowaniu tego głównego, życiowego zadania: znalezienia sobie chłopaka, a w konsekwencji - męża. Niestety równolegle się nie rozwijają: nie maja pasji, zainteresowań, przyjaciół, zajęć. 
   Związki niestety czasem się kończą, a przecież po rozstaniu życie nie może przestać mieć sensu. Opieranie całego swojego jestestwa na jednym człowieku może okazać się chybioną inwestycją. Zresztą w związkach jest podobnie: nie mając oddzielnego życia, zainteresowań, drobnych sekretów i małych przyjemności nie mających nic wspólnego z obecnym partnerem, łatwo jest zużyć całe powietrze pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi. 
   Wielkie romanse przytrafiają się stosunkowo często, ale nie można ich sobie zaplanować. One zdarzają się przypadkiem, przy okazji a czasem na przekór niej.
   Znam całkiem sporo osób, które ustawiają sobie statusy "wolny/-a" na Facebook, wciąż narzekają na samotność, a każde wyjście z domu traktują jak Ten Wielki Moment, gdy trafi ich strzała Amora. Równocześnie mam w swoim otoczeniu kilka świetnych par, które poznały się w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach - oraz słyszałam o wielu cudnych, namiętnych i/ lub romantycznych romansach, których początek był zaskoczeniem dla obydwu stron.
   Do czego dążę? Otóż znalezienie sobie chłopaka (partnera, męża) nie może stać się głównym celem życia. Interesujące i fascynujące kobiety nie opierały swojej tożsamości na poszukiwaniu mężczyzny, a na odnalezieniu siebie. I mam na myśli zarówno szczęśliwe, choć burzliwe związki (Anna i Fiodor Dostojewscy) jak i te namiętne, lecz toksyczne (Sylvia Plath i Ted Hughes). Anna poznała Fiodora, gdy ten musiał w ciągu miesiąca oddać Wydawcy dokończoną powieść "Gracza" - kobieta była jego nową stenotypistką. Sylvia spotkała Teda na przyjęciu - prowadzili gorące dyskusje o literaturze.
   Zatem jak znaleźć chłopaka? Nie szukać go - tylko rozglądać się za sobą.

10 komentarzy :

 1. Niebieskie oko wygląda cudownie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisane i jak prawdziwe :)
  PS Jak Ty pięknie wyglądasz <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z postawioną w powyższym artykule tezą. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bingo! Należy skupiać się na sobie, swoich pasjach, nawet w związku. Bo tak jak napisałaś, związki się kończą i potem co? Żal i rozpacz, bo wszystko poświeciło się dla tej drugiej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdziwe, ale ciężko przyjąć do wiadomości ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. prawdziwa miłość sama cię znajdzie, a w międzyczasie warto korzystać z uroków bycia singlem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo trafne spostrzeżenie:) Ja też uważam, że szukanie partnera nie może być celem w życiu. To powinno zdarzyć się naturalnie. Im bardziej chcemy czegoś na siłę, tym bardziej odpychamy to od siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. W filmie jakaś akcja musi być, a w życiu to wystarczy sobie zainstalować Tinder i wyjść na spacer. Jak jesteś bardziej wymagająca to zamieszczasz wymagania w opisie np "nie masz własnej firmy, to do mnie nie pisz"

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates