DLACZEGO WARTO SIĘ CAŁOWAĆ?

   Dostałam ostatnio w prezencie od Sephory paczkę z jej 24 szminkami (czyli całą kolekcję) na sezon jesienny i mimowolnie pomyślałam o całowaniu. Szminka-usta-całowanie, szybki rachunek. Często się całujecie? Wiecie, że jeśli tak to właściwie dość zdrowo żyjecie?

   źródło: commons.wikimedia.org

   Całowanie się jest zdrowe, przyjemne i rozwijające, a poniżej wypisałam Wam kilka ciekawostek związanych z całowaniem:

   - Całowanie pomaga zniwelować stres i walczyć z bezsennością. Jakieś badania wykazały, że podczas tej przyjemnej czynności zapobiega się powstawaniu kortyzolu, czyli hormonu stresu. 

  - Dzięki całowaniu można oszczędzić na kremach przeciwzmarszczkowych, ponieważ pocałunek angażuje aż 126 różnych mięśni - w tym aż 34 mięśnie twarzy!, z których niektórych używamy właśnie wyłącznie przy całowaniu.

   -  Jeden intensywny pocałunek to około 10-20 kcal... na minutę! Chyba nie trzeba tego komentować.

   -  Ślina, którą wymieniamy się z naszym współcałującym, jest naturalnym antybiotykiem oraz szczepionką, a poza wymieniamy się z nim florą bakteryjną i przyjmujemy od niego aż do 80 mln bakterii ponad 250 gatunków. Brzmi kiepsko, ale to podnosi naszą odporność.

   - Całowanie się pomaga zachować w zdrowiu zęby! Akt całowania wzmacnia zęby poprzez stymulację produkcji swojej śliny, która z kolei pomaga zachować higienę w jamie ustnej. Teraz na pewno będę inaczej patrzeć na ludzi z ładnymi zębami i świeżym oddechem;).

   Pamiętajcie jednak nauki Sióstr z "Seksu w Wielkim Mieście", które jasno powiedziały: całowanie o niczym nie świadczy. Warto wiedzieć, że Trey (mąż Charlotte) rewelacyjnie całował, ale był w praktyce impotentem (w serialu nie pojawił się chyba dłuższy stosunek niż 3 minuty?).

   Lubicie się całować? 

4 komentarze :

  1. podoba mi się to niwelowanie stresu :) !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie:D i ciągle to lubię tak samo, mimo że (choć może to właśnie dlatego), prawie 10 lat z tym samym facetem;))

    OdpowiedzUsuń
  3. nic, tylko iść się całować - niech no tylko narzeczony wróci z pracy :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates