CASABLANCA DAY&NIGHT

   Na hipsterskiej mapie Warszawy pojawiło się nowe miejsce: Casablanca Day&Night, czyli knajpa z drinkami i wszelakimi przekąskami, stanowiącymi syntezę m. in. kuchni włoskiej, hiszpańskiej czy bliskowschodniej. W praktyce przekłada się to zestaw autorskich drinków, do których można zagryzać owoce morza, hummus, mini wegeburgery, szereg sałatek (może to elementy naszej rodzimego menu?), wszelakie mięsiwa podawane jak tapas czy nawet pizzę. 
   A skąd nazwa? Oprócz oczywistego nawiązania do jednego z najpopularniejszych filmów w historii kina składa się ona jeszcze z bardzo znaczącego zwrotu: "day&night". Lokal mieści się na ul. Żaryna 2B (bud.C), czyli w epicentrum jednego z większych kompleksów biurowych w Warszawie. Pomysłodawcy knajpy rozsądnie zauważyli, że największy ruch będą mieć po zakończeniu pracy wszelkich menadżerów z okolicznych firm, czyli właśnie w nocy. Stąd godziny otwarcia:
poniedziałek - środa: 8:00 -01:00
czwartek - piątek: 8:00 - 03:00
sobota: 10:00 - 3:00
niedziela: 10:00 - 23:00
   A jak samo jedzenie i drinki?
   (fot.: Casablanca Day&Night)
   Zostałam zaproszona na uroczyste, huczne i pełne celebrytów otwarcie, więc nie mogę Wam powiedzieć nic o cenach potraw oraz napitków, ale dzięki temu moja recenzja nie będzie podszyta skąpstwem, snobizmem czy skłonnością do rozrzutności.
   Nie mam również zdjęć potraw, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że wyglądały widowiskowo. Maleńkie wegetariańskie hamburgerki rozpływały się w ustach, kalmary były idealnie ugotowane, a mięsa świetnej jakości. Desery znikały szybciej niż włosy u faceta po czterdziestce, a hummus miał ciekawą konsystencję i świetnie komponował się ze świeżo upieczonymi pitami. W lokalach, w których przede wszystkim powinno się pić (nawet tych najbardziej eleganckich) szalenie często pomija się temat choćby podstawowych przegryzek, przez co finalnie drogie alkohole trzeba urozmaicać paluszkami albo orzeszkami ze wspólnej miski. Tutaj o tym pomyślano.
  (fot.: Casablanca Day&Night)
      Jak widzicie: sama nie wiem, co nałożyć. Wszystko wyglądało świetnie i tak smakowało. Ekipa lokalu uwijała się w jak w ukropie, by sprostać apetytom wygłodniałych gości. 
    (fot.: Spinki i Szpilki)
    Ogromnie żałuję, że warszawskie lokale kompletnie odchodzą od klasycznych, wszystkim znanych drinków i przechodzą na w pełni autorskie menu. Z jednej strony to rozumiem - każdy artysta ma potrzebę tworzenia, a nie odtwarzania, ale sami powiedzcie: czy nie stanowiłoby to pięknej metafory i jednocześnie kinematograficznej klamry kompozycyjnej, gdyby w Casablance móc popijać Cosmopolitana? Myślę, że niejedna Carrie by go zamawiała.
    Na zdjęciu widzicie pyszny i słodki czerwony drink, którego nazwy nie zapamiętałam.
  (fot.: Spinki i Szpilki)
    A tutaj widzicie flagowy drink Casablanki - zdaje się, że jego bazowym składnikiem jest rum. Polecam go, jest lekki, słodko-kwaśny i zupełnie nie czuć w nim alkoholu.
(fot.: Casablanca Day&Night) 
      Jeśli pracujecie nieopodal Pól Mokotowskich lub właśnie na ul. Żaryna, to już nie musicie szukać miejscówki na szybki obiad lub odstresowujący szocik po pracy, ale nie sądzę, żeby komuś z Centrum lub nawet z Ursynowa chciało się jechać do Casablanki zażyć uciech gastronomicznych, aczkolwiek nie wykluczam.
   Lokal jest spory (choć z zewnątrz wydaje się być niewielki), ma wejścia z dwóch stron budynku, sporo stolików w ogródku oraz jeszcze więcej w środku. I co najważniejsze - niesamowicie uprzejme i szybkie kelnerki. Polecam, zapraszam, możecie mnie nawet ze sobą wziąć. Kto już tam był, niech napisze, co zjadł i wypił, żeby narobić innym smaku.Casablanca Day & Night Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

3 komentarze :

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates