XERO GIRL

   Są na świecie takie osoby, które nigdy niczego same nie wymyślą. "Artyści", którzy chcieliby tworzyć wielką sztukę i znakomicie odnaleźliby się jako gwiazdy salonów z tej okazji, ale nie mają pomysłu, jak owa sztuka powinna wyglądać. Pisarze grafomani. Wierszokleci. Grajkowie. Zdjęcioroby, którzy robią milion kiepskich fotek, nie umiejąc żadnemu nadać sensu istnienia. Blogerzy, którzy zakładają bloga, ponieważ wydaje im się, że to łatwe i finalnie lądują jako "fotografowie", bo dodanie merytorycznego tekstu jest zbyt wielkim wysiłkiem. Znacie takich ludzi?
   (fot. Spinki i Szpilki)

   Xero Girl to jeden z wielu wkurzających typów dziewczyn.
   Krytykuje cudze pomysły, po czym kopiuje je właściwie jeden do jednego. Czasem udaje przyjaciółkę, kiedy indziej nie zauważa naszego istnienia. Podrywa nieswoich chłopaków nawet, jeśli wcześniej się z nich śmiała. Gdy ktoś zaczyna malować, z niesmakiem patrzy na jego obrazy, nagle sama zaczyna tworzyć łudząco podobne "dzieła". Szybko się zniechęca. Często zmienia znajomych.
   Źle znosi krytykę.
   Gdy ktoś zauważa, że jej zdjęcie, wiersz albo wpis na blogu (bo przecież prowadzenie bloga jest taaaaaakie łatwe) łudząco przypomina inne zdjęcie, wpis na blogu albo wiersz - obraża się lub nie reaguje, po czym wpada w histerię i wśród swojego wąskiego grona znajomych opowiada, że to z niej się kopiuje. Lubi rozsiewać plotki.
   Z uwagi na szybką zmianę swoich zainteresowań koncentruje się raczej na znalezieniu dobrze uposażonego męża, dzięki któremu nie będzie musiała narażać się na pracę.
   Jeżeli jednak znajdzie pracę, zaprzyjaźni się z Tobą i przy winie wyciągnie nie tylko Twoje smutki, ale również wszelkie pomysły na rozwój firmy, projekt czy raport, które znajdą się pod jej nazwiskiem na biurku szefa szybciej, niż zdążysz pomyśleć. Startujesz w konkursie ofert? Nie mów jej o tym, bo za podobny projekt do Twojego da niższą cenę (po co mówiłaś, jaką dasz cenę?).
   W szkole kopiowała Twój styl ubierania, mówienia, pisania. Ściągała bezpardonowo.
    Jaki jest na nią sposób? Olewać, ignorować i izolować od siebie, bo znajomość z nią nic nie daje na dłuższą metę, a wiele zabiera. Ukradła Ci pomysł? Na zgagę jej!, a Ty rób dalej swoje. Pamiętaj - jesteś zawsze dwa kroki przed nią, bo sama wymyślasz milion nowych rzeczy, a ona musi za Tobą biegać i zbierać to, co Ci wypadło;). Jednak nie zabierze Ci zdolności tworzenia;).
   Znacie jakąś xero girl? :)
   PS.: Tekst nie odnosi się do nikogo konkretnego.

13 komentarzy :

 1. Oj znam takie osoby i strasznie mnie irytują. Na szczęście niezbyt często je spotykam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale trafiłaś z tym tekstem! :) Historia bardzo podobna jak z mojego życia wzięte :) Na początku się przejmowałam i próbowałam walczyć, ale dałam sobie spokój. Tak jak napisałaś : "zawsze jestem dwa kroki przed":) Nawet już o tym nie myślę, a teraz już właśnie "ingnoruję i izoluje się, a nawet zdążyłam zapomnieć. I wiesz co? Od razu moje życie jest piękniejsze, a prowadzenie bloga to w końcu przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najdalej od takiego typu i pamiętaj, zawsze otaczaj się wartościowymi ludźmi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie taka czarna owca się znajdzie, ale najlepiej omijać szerokim łukiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz co, Aniu - pokochałam Cię za ten post <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny tekst:)Niestety są tacy ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Tekst trochę jak z Bravo Girl ;) W moim wieku już nawet nie zawracam sobie takimi osobami głowy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah. Dobrze by było zwyczajnie "nie zawracać sobie głowy" takimi osobami. Gorzej jeśli my już sobie od dawna nie zawracamy, a ktoś ma paranoję na naszym punkcie i non stop brzęczy dookoła.

   Usuń
 8. A ja znalam- naszczescie w czasie przeszlym. Odkad pracuje dla siebie mam ten luksus, ze nie musze takich typkow znosic bo ich nie zatrudniam. A w zyciu prywatnym tez omijam z daleka :)
  Ana
  www.champagnegirlsabouttown.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 9. dobrze, że już to wszystko za mną :)

  ______________________
  blog.justynapolska.com
  fashion&makeup

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma co nawet się przejmować takimi rzeczami. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Rewelacyjny post. Takich ludzi należy omijać szerokim łukiem.
  :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak to mówią : chcesz uniknąć krytyki - bądź nikim.
  Włażenie komuś w tyłek tylko dlatego, że ma swój wykreowany i wyidealizowany świat, w którym czuje się jak pępek prowadzi jedynie do destrukcji. A udowadnianie komuś na siłę swojej wartości w konsekwencji doprowadza jedynie do jej zaburzenia. Wartościowi ludzie sami wejdą w Twoje życie i tam zostaną - innych tak jak napisałaś należy izolować - ucięcie relacji, które są destrukcyjne i nie owocują niczym na przyszłość to najlepsze co można dla siebie zrobić :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates