Nowości na lato od Korres

Choć w ostatnich dniach pogoda w większości miast w Polsce przywodzi na myśl bardziej głęboką jesień niż zbliżające się lato, to wszystkie marki kosmetyczne już teraz rozpoczynają poszerzanie swojej oferty o produkty do opalania. Jedną z takich firm jest Korres.

Grecka marka Korres na sezon letni proponuje dwa „Kremy do opalania zapobiegające przebarwieniom z wyciągiem z czerwonych winogron – jeden z filtrem SPF 30, a drugi z SPF 50.
Skąd czerwone winogrona? 
Według badań te owoce skutecznie chronią komórki naskórka przed fotostarzeniem, ponieważ mają wyjątkowo wysoką zawartość antocyjaniny i taniny, które działają antyoksydacyjnie.

Ciekawostką jest, że te kremy do opalania mają CZTERY funkcje: chronią przed słońcem oraz powstawaniem plam pigmentacyjnych oraz wspomnianym wcześniej fotostarzeniem i intensywnie nawilżają. Dla mnie najważniejszą właściwością tych produktów jest właśnie nawilżanie. Większość ludzi nie wie, że przed i po opalaniu skóra powinna zostać nawilżona (specjalnym kremem – nie wodą!). Krem do opalania z właściwościami nawilżającymi to ogromne udogodnienie.

Ponadto firma Korres podaje, że „Formuła kremów została wzbogacona o wyciąg z korzenia kurkumy, który pomaga regulować syntezę melaniny, rozjaśnia przebarwienia powstałe na skórze oraz zapobiega powstawaniu nowych. Aktywny ekstrakt z rzeżuchy ogrodowej pobudza produkcję kolagenu, intensywnie nawilża, wygładza zmarszczki, poprawia koloryt skóry i dodaje jej blasku” – skład wydaje się być zatem naprawdę apetycznym, dzięki czemu nie mogę doczekać się słońca.

Oba produkty są dostępne od czerwca 2013 r.

 wyłącznie w sieci Sephora i w cenach: SPF 30 = 135 zł SPF 50 = 145 zł.

Znacie te produkty?

Ten artykuł opublikowałam na portalu www.ek.pl

Publikowanie komentarza

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates