Jak zrobić w domu kosmetyki do makijażu?

Zdrowy tryb życia jest modny od dawna. Kanapki robione samodzielnie w domu powoli stają się o wiele bardziej popularne niż te kupione w sklepie. Zamiast iść do restauracji, wiele osób woli przyrządzić pyszny, zdrowy obiad samodzielnie. Ludzie są coraz bardziej świadomymi i nieufnymi konsumentami, "bo wiadomo, czy w puszcze z wędzonką drobiową, naprawdę znajduje się wędzonka?”.

Obecnie kobiety zwracają ogromną uwagę na składy wszelkich produktów, których używają w domu – do prania, zmywania, gotowania itp. Im mniej w nich „chemii” - tym lepiej.

Wiem, że mnóstwo dziewczyn próbuje samodzielnie „wyprodukować” na własny użytek kosmetyki do pielęgnacji – kremy, maseczki i balsamy na bazie naturalnych składników, które są coraz bardziej popularne w sprzedaży detalicznej. Efekty takich eksperymentów bywają różne – dlatego ja postanowiłam podać Wam kilka sprawdzonych przepisów – ale nie na specyfiki do pielęgnacji skóry, lecz do makijażu. Wszystkie składniki są dostępne w aptekach, sklepach zielarskich oraz internetowych sklepach z produktami do wykonania samodzielnych kosmetyków.
 
Jak zrobić kosmetyki do makijażu w domu?
Pomadka do ust


Składniki: 20 ml oleju rycynowego, 6 ml oleju z jojoby, 4 g białego wosku pszczelego, 3 g wosku candelilla lub carnauba, 2 g pigmentu zwykłego (lub 4 g perłowego), ewentualnie 6 kropli bisabololu.

Przyrządzanie: Oleje i woski stopić w ogniotrwałym naczyniu szklanym. Zdjąć z pieca, starannie domieszać pigmenty, ewentualnie dodać bisabolol.Przez chwile ostudzić. Otrzymana masą napełnić formę wysmarowaną uprzednio olejem z jojoby lub migdałów i wstawić na godzinę do lodówki. Resztę przechowywać w zamkniętej puszce. Szminkę zastygłą w formie ostrożnie wyjąć i umocować w pustej oprawce po zużytej pomadce.

Cienie do powiek

Składniki: 5 g talku, 2 g krochmalu kukurydzianego, 1-2 g stearynu magnezu, 3 ml oleju z jojoby, ok. 10 g pigmentu perłowego.

Przyrządzanie: Najpierw zamieszać talk, krochmal, stearyn magnezu i olej z jojoby – najlepiej w moździerzu – potem dodać pigment. Za pomocą lejka przesypać puder do pojemniczka z aplikatorem lub przezroczystej puszeczki. Im więcej talku, tym barwa będzie bardziej pastelowa.

Róż

Składniki: 10 g talku, 4 g bieli aksamitnej, 1-2 g stearynu magnezu, 3 ml oleju z jojoby, pigment perłowy (ilość wg uznania).

Przyrządzanie: Talk, biel aksamitną i stearyn magnezu dobrze zamieszać. W moździerzu utrzeć olej z jojoby z pigmentem, stopniowo dodawać mieszankę pudrową i wszystko wymieszać. Przesypać do szklanego pojemniczka i nanosić miękkim pędzelkiem.

Tusz do rzęs i ołówek do brwi

Składniki: 3 g pigmentu, 5 ml oleju rycynowego, 20 ml aqua conservans, 3-4 krople gliceryny, 1 g gumy arabskiej, 6 g emulgatora „Lamecreme”.

Przyrządzanie: Barwnik (czarny, brązowy, niebieski lub zielony) utrzeć w moździerzu z odrobiną oleju rycynowego. W żaroodpornym naczyniu zmieszać aqua conservans, glicerynę i gumę arabską. W drugim naczyniu stopić emulgator i resztę oleju rycynowego, dodać do tego masę z barwnikiem. Substancję wodną podgrzać do temperatury 60-70 stopni Celsjusza i powoli dodać do substancji tłuszczowej. Natychmiast przelać do szklanej buteleczki i kilkakrotnie potrząsać aż do ostygnięcia.

Puder do twarzy

Składniki: 2 g mieszanki barwników, 6 ml oleju z jojoby, 6-8 kropli eterycznego olejku zapachowego, 20 g talku, 8 g bieli aksamitnej, 2-3 g stearynu magnezu.

Przyrządzanie: Mieszankę barwnikową utrzeć w moździerzu z olejem z jojoby i olejkiem eterycznym. Talk, biel aksamitną i stearyn magnezu zmieszać przez potrząsanie i dodać do pasty pigmentowej. Przechowywać w plastikowej puszce lub w puderniczce.


Napiszcie koniecznie, czy udało Wam się zrealizować chociaż jeden z podanych przepisów!
 
Artykuł ukazał się na portalu: www.ek.pl - jestem jego autorką:)

Publikowanie komentarza

Dziękuję za KAŻDY komentarz:). Wszystkie czytam i nieodmiennie się z nich cieszę:).

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates